HAND
Hand posiada ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu usług generujących oszczędności na każdym etapie produkcji. Naszą ofertę uzupełnia portfolio produktów z branż sprężonego powietrza i środków smarowniczych. To właśnie dzięki temu doświadczeniu jesteśmy gotowi wspierać Twoją firmę w kierunku skutecznego obniżania kosztów produkcji.

Szybki kontakt
Hand sp. z o.o. sp. k.
66-100 Sulechów
ul. Odrzańska 23b
Dział sprzedaży: 68 385 00 03, kompresor@kompresor.net.pl
Serwis kompresorów. 68 385 00 06, serw@kompresor.net.pl
Odwiedź naszą galerię
Odwiedź naszą galerię

O firmie, Produkty i rozwiązania, Serwis i wsparcie
techniczne
, Części i akcesoria, Ogłoszenia pracy
Mapa strony

Produkty i rozwiązania
« powrót
Dane techniczne Nirvana - jednostopniowa  |  Dane techniczne Nirvana - dwustopniowa  |  Pobierz literaturę  |  Porównanie Nirvany z konkurencją

Wszystkie kompresory z serii Nirvana wyposażone są w zintegrowany z silnikiem system VFD pozwalający na zwiększanie i zmniejszanie prędkości obrotowej silnika zależnie od zapotrzebowania na sprężone powietrze. Standardowy silnik indykcyjny może nie być odpowiedni do pracy z systemem Variable Frequency Drive, czego wynikiem może być uszkodzenie silnika specjalnie nie zaprojektowanego do pracy z VFD.
Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku Ingersoll-Rand gdzie silniki pracujące w Nirvanach są opracowane do pracy z wyżej wymienionym systemem. IR jako pierwszy wprowadził na rynek prawdziwe silniki ze zmienną prędkością obrotową podnosząc poziom niezawodności do nieosiągalnego wcześniej poziomu!

 

Nirvana została finalistą FEN Awards oraz wyróżnienie w sektorze "Motors, Drives and Transmissions" zwracając uwagę na fakt, iż Nirvana ma mniej części obrotowych niż jakakolwiek inna sprężarka na rynku w tej klasie dzięki zastosowaniu synchronicznego silnika opartego na magnesach stałych.


Nirvana jednostopniowa

Bezpośredni napęd - wirnik silnika umieszczony
bezpośrednio na wale stopnia sprężającego
Brak kół pasowych, pasków, sprzęgieł i elementów transmisji
Silnik HPM zamontowany bezpośrednio na wale ogranicza obciążenia boczne łożysk wirnika

 

Nirvana dwustopniowa

 • Wielostopniowe spręzanie
 • Większa sprawność to 11-15% więcej powietrza / kW
 • Niskie obciążenia łożysk
 • Długa żywotność modułu sprężającego
 • Koszt 10 letniego okresu pracy sprężarek śrubowych

   

   

  Nirvana dwustopniowa produkuje 11-15% więcej sprężonego powietrza niż jednostopniowy kompresor

  Maksymalne oszczędności energii uzyskane przez Nirvanę dwustopniową wynoszą 33-45% kosztów energii standardowego kompresora jednostopniowego.

  W przeciwieństwie do konwencjonalnych kompresorów powietrza Nirvana nie pracuje na odciążeniu. W zamian Nirvana dopasowuje prędkość silnika do aktualnego zapotrzebowania na sprężone powietrze. Zamiast pracować bez obciążenia Nirvana po prostu się wyłącza. Nielimitowana ilość załączeń w ciągu godziny pozwala na zaskakujące oszczędności energii elektrycznej bez szkody dla silnika.

  System przedmuchu zastosowany w Nirvanie zawiera w sobie separator, który przepuszcza olej bez pośrednio do elementu. To rozwiązanie wyklucza typową wymaganą obsługę potrzebną dla zachowania płynności pracy. Zastosowanie połączenia zbiornika separatora bezpośrednio z elementem sprężającym eliminując standardowe łączenia przewodami usprawnia filtrację, oddzielenie oleju od powietrza i wyklucza wycieki w standardowych używanych powszechnie rozwiązaniach.

  Stosowane przez Ingersoll-Rand bezpośrednie połączenie stopień - separator oraz uproszczony system olejowy eliminuje potencjalne możliwości wycieków oleju.

  Dzięki zastosowaniu kompresora Nirvana otrzymują Państwo stałe ciśnienie na zoptymalizowanym przepływie powietrza. Nie trzeba wymieniać przekładni tak jak w przypadku innych kompresorów na rynku. Jest to wysoka elastyczność dla klienta, który otrzymuje maszynę dokładnie do aktualnych potrzeb produkcyjnych. Zawsze prawidłowa ilość powietrza zgodna z wymaganiami. Wynika z tego dodatkowa korzyść czyli znaczny spadek zużycia energii elektrycznej, czyli powstają widoczne oszczędności!
  Jako jedyny kompresor na rynku światowym posiada osobny układ sterujący układem chłodzenia. Powszechnie stosowane układy typu VSD sterują chłodzenie i pracę silnika za pomocą jednego układu podczas gdy Ingersoll-Rand używa osobnych systemów typu VSD na silnik i układ chłodniczy. W ten sposób nie przechładzamy niepotrzebnie kompresora. Należy pamiętać, iż w niższych temperaturach wytwarza się więcej kondensatu w oleju sprężarkowym co ujemnie wpływa na żywotność i pracę maszyny. Nirvana została pozbawiona tego błędu. Utrzymując kompresor w optymalnej temperaturze eliminujemy szok termiczny dla chłodnicy wywołany gwałtownym wzrostem zapotrzebowania na powietrze, co jest powodem awaryjności standardowych sprężarek. Nirvana w każdej chwili przygotowana jest do maksymalnej pracy i to również w temperaturach wyższych, które sięgają aż 46°C rekompensując słabą wentylację w pomieszczeniu sprężarkowym.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wraz ze spadkiem prędkości w konwencjonalnym indukcyjnym silniku wzrasta temperatura, pogarsza się chłodzenie i sprawność maszyny. Co ważne ograniczona jest ilość wyłączeń co powoduje całkowicie niepotrzebne sprężanie powietrza i wyrzucanie go poza instalacją.

  Używanie tego samego silnika w kompresorach z systemem VSD co w kompresorach ze stałą prędkością obrotową jest błędem, gdyż sterownik VSD zmienia całkowicie charakterystykę pracy silnika i gdy nie jest on do tego specjalnie przygotowany nie przynosi oczekiwanych rezultatów!

  Firma Ingersoll-Rand stworzyła nowy silnik przystosowany do pracy ze zmiennymi obrotami. W ten sposób powstał najnowocześniejszy na rynku silnik, będący poza zasięgiem konkurencji. HPM to silnik zbudowany na stałych magnesach pozwala na maksymalną oszczędność energii elektrycznej. Nie traci energii na wytworzenie pola elektromagnetycznego jak to jest w silniku indukcyjnym. Jest stale namagnesowany i nigdy nie traci swoich właściwości.

  W czym HPM jest lepszy od konwencjonalnego silnika?

  • Zapewnione jest stałe silne pole magnetyczne bez potrzeby zużycia energii elektrycznej
  • Mniejszy wzrost temperatury, większa efektywność
  • 3 razy większy strumień magnetyczny
  Silnik stosowany w Nirvanach zapewnia oszczędności energii już na samym starcie kompresora. Eliminuje chwilowe skoki w poborze prądu jak to ma miejsce w innych typach załączania się maszyn. Dlatego też Nirvany nie są limitowane ilością załączeń/wyłączeń.

  Konwencjonalny silnik indukcyjny z zamontowanym systemem VSD traci efektywność w porównaniu z silnikiem HPM R. Można zaobserwować powstające straty gdy silnik indukcyjny zwalnia jego charakterystyka jest o wiele mniejsza niż silnika HPM R.

  Konwencjonalny system kontroli wydajności jest kontrolowany przez wlotowy zawór kontrolny, który moduluje pomiędzy otwartą a zamkniętą pozycją. Używanie zaworu wlotowego prowadzi do ekstremalnej fluktuacji ciśnienia i marnowania energii, mocno redukując wydajność.

  Stosując przemiennik częstotliwości oraz silnik Hybrid Permanent MagnetR, kompresory Nirvana dostarczają wyłącznie prawdziwy system Variable Speed Drive. W prawdziwym VSD powietrze dostarczane jest w stałym ciśnieniu, niezależnie od żądań, na maksimum wydajności.
  Wybitnie kompresory Nirvana osiągają stałe ciśnienie i maksimum wydajności poprz ez cały zakres działania, od 100% doładowania aż do 25%.

  * Nirvany wyłączają się automatycznie poniżej 25% doładowania i załączają gdy ciśnienie powietrza zaniknie

  Kompresory Ingersoll-Rand z serii Nirvana mogą pracować w trybie ciągłym przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku! Wymagające użytkowanie nie zaszkodzi sprężarce.

  Wbudowany system kontroli IntellisysR powiadamia o wymaganym serwisie i zgłasza wszelkie nieprawidłowości pracy maszyny. Pozwala na bieżąco monitorować zużycie energii oraz ingerować w pomiary. Na podstawie informacji o poborze energii w danej chwili, możemy obliczyć koszt pracy maszyny. Intellisys pozwala nam na zmianę ciśnienia pracy a należy pamiętać, iż gdy obniżymy ciśnienie o 1 bar to spowoduje to spadek zużycia energii elektrycznej o 6%!

  Chcesz wiedzieć więcej na temat oszczędności jakie wiążą się z posiadaniem sprężarki Nirvana?
  Umów się z nami na spotkanie!