HAND
Hand posiada ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu usług generujących oszczędności na każdym etapie produkcji. Naszą ofertę uzupełnia portfolio produktów z branż sprężonego powietrza i środków smarowniczych. To właśnie dzięki temu doświadczeniu jesteśmy gotowi wspierać Twoją firmę w kierunku skutecznego obniżania kosztów produkcji.

Szybki kontakt
Hand sp. z o.o. sp. k.
66-100 Sulechów
ul. Odrzańska 23b
Dział sprzedaży: 68 385 00 03, kompresor@kompresor.net.pl
Serwis kompresorów. 68 385 00 06, serw@kompresor.net.pl
Odwiedź naszą galerię
Odwiedź naszą galerię

O firmie, Produkty i rozwiązania, Serwis i wsparcie
techniczne
, Części i akcesoria, Ogłoszenia pracy
Mapa strony

Produkty i rozwiązania
« powrót
Dane techniczne TZM  |  Dane techniczne TZ  |  Dane techniczne TZV

Osuszacze adsorbcyjne z serii ThermoSorb TZM

 

Osuszacz adsorbcyjny z serii TZ

Osuszacz suszy sprężone powietrze, dostarczane przez sprężarkę, i przygotowujeje do zastosowań przemysłowych.

Filtry wstępne czyszczą sprężone powietrze z pyłu, zanieczyszczeń oraz kropli oleju i wody, zanim sprężone powietrze dotrzie do osuszacza. Filtry wstępne zapewniają dzięki temu wydłużenie żywotności środka osuszającego.

Filtry uzupełniające czyszczą sprężone powietrze z pozostałości środka czyszczącego, zanim powietrzem tym zostanie zasilona sieć sprężonego powietrza.

W dwóch zbiornikach znajduje się bardzo porowaty środek osuszający, który usuwa wilgoć ze sprężonego powietrza, gromadząc ją jak gąbka. Nagromadzona wilgoć jest następnie ekstrahowana ze środka osuszającego i oddawana do otoczenia.

W tym celu obydwa zbiorniki pracują na przemian w różnych trybach. Podczas gdy w jednym zbiorniku przebiega osuszanie sprężonego powietrza (adsorpcja), w drugim zbiorniku wilgotny środek osuszający jest przygotowywany do ponownego użycia (regeneracja).

 

 

Osuszacz adsorbcyjny z serii TZV

Osuszacz osusza powietrze sprężane przez sprężarkę, przeznaczone do zastosowania przemysłowego.

W razie potrzeby zamontowane filtry - wstępny i końcowy oczyszczają sprężone powietrze dopływające i wypływające z osuszacza.

W dwóch zbiornikach osuszacza znajduje się bardzo porowaty adsorber, który pobiera wilgoć ze sprężonego powietrza, i magazynuje je jak w gąbce. Następnie ta zmagazynowana wilgoć jest odbierana z adsorbera i odprowadzana do otoczenia.

W tym celu obydwa zbiorniki znajdują się naprzemiennie w różnych stanach roboczych. Podczas gdy w jednym zbiorniku następuje odbieranie wilgoci z powietrza (adsorpcja), to w drugim wilgotny adsorber jest przygotowywany do ponownego przyjmowania wilgoci (regeneracja).