HAND
Hand posiada ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu usług generujących oszczędności na każdym etapie produkcji. Naszą ofertę uzupełnia portfolio produktów z branż sprężonego powietrza i środków smarowniczych. To właśnie dzięki temu doświadczeniu jesteśmy gotowi wspierać Twoją firmę w kierunku skutecznego obniżania kosztów produkcji.

Szybki kontakt
Hand sp. z o.o. sp. k.
66-100 Sulechów
ul. Odrzańska 23b
Dział sprzedaży: 68 385 00 03, kompresor@kompresor.net.pl
Serwis kompresorów. 68 385 00 06, serw@kompresor.net.pl
Odwiedź naszą galerię
Odwiedź naszą galerię

O firmie, Produkty i rozwiązania, Serwis i wsparcie
techniczne
, Części i akcesoria, Ogłoszenia pracy
Mapa strony

Produkty i rozwiązania
« powrót
Dane techniczne

Do wyboru wersje na podstawie (bez zbiornika), ze zbiornikiem 270 lub 500 litrowym.

Od roku 1871 sprężarki firmy Ingersoll-Rand są cenione na wszystkich rynkach świata za swoją niezawodność. Seria UP została skonstruowana, aby sprostać trudnemu zadaniu, polegającemu na instalacji kompresora jak najbliżej stanowiska pracy. Eliminuje to straty wynikające z nieszczelności przewodów i rurociągów.

Seria sprężarek UP jest na tyle innowacyjna, że zaowocowała czterema patentami
i charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • cicha i spokojna pracy - zastosowano wolnoobrotowy i wysoko wydajny stopień śrubowy oraz wolnoobrotowy silnik. Te dwa kluczowe elementy w połączeniu z dmuchawą odśrodkową w miejscu wentylatora oraz opatentowana osłona dĄwiękowa umożliwiają osiągnięcie bardzo niskiego poziomu hałasu w granicach 68 dBA.
 • wysoka efektywność i niezawodność - wykorzystano niskoobrotowy silnik (1500 obr./min), chroniąc łożyska przed przeciążeniem. Jednocześnie używamy w tym kompresorze stopnia śrubowego o doskonałych parametrach i wysokim współczynniku efektywności. To pozwala na długoletnią pracę urządzenia pomiędzy okresami wymiany łożysk. Krótkie drogi sprężonego powietrza w kompresorze oraz mniej połączeń powodują mniejsze straty ciśnienia.
 • krótszy czas na serwisowanie bądz naprawę - prosty i opatentowany system automatycznego i samoczynnego napinania pasa zębatego pozwala na skrócenie prac serwisowych. Łatwo dostępny element separatora i oleju pozwala na skrócenie prac o 25%. Nasz filtr wstępny pozwala na wydłużenie okresów między kolejnym czyszczeniem chłodnicy.
 • mniej połączeń - Ingersoll-Rand wyeliminował blisko 50% połączeń dzięki innowacyjnemu zintegrowaniu separatora z elementem sprężającym. Nowe zaprojektowani polepsza również wydajność redukując spadki ciśnień.

  Kompresor zawiera separator kondensatu, bypass z zaworem oraz filtr GP do 5 mikronów
  i spust kondensatu.

   

  Wydajna dmuchawa chłodząca zapewnia idealną i cichą pracę na poziomie głośności 65 dB (A)

  Podwójna kontrola wydajności. Praca w trybie załącz/wyłącz z pełną kontrolą prędkości dla maksymalnej elastyczności


  WskaĄnik wizualny statusu pracy, ilości przepracowanych godzin, ostrzeżeń dla ułatwienia operacji i zapewnienia bezawaryjności.

  Napęd pasowy Poly-V zapewnia optymalną pracę i jest odporny na rozciąganie.  Zaawansowany system chłodzenia. Wysokowydajny, przemiarowana chłodnica z odprowadzeniem strumienia na górze.


  Usprawnienie serwisu. Specjalnie zaprojektowane wnętrze by ułatwić prace serwisowe.

  Wysokiej jakości podwójna filtracja. Usuwanie cząsteczek do 1 mikrona oraz oleju do 0,1 mg/m3. Redukuje spadek ciśnienia i wydłuża żywotność. W takiej opcji kompresor nie uszkodzi narzędzi i urządzeń dostarczając dobrej klasy czystość powietrza. Jest to również podstawa do przyszłych wymagań.


  Energooszczędny osuszacz chłodniczy powietrza. Uruchamia się i wyłącza razem ze sprężarką zapewniając natychmiastowe osuszanie.


  Wbudowany separator kondensatu z czasowym spustem.


  Zintegrowane chłodzenie za pomocą jedynej zainstalowanej w sprężarce dmuchawie.

  Wszystkie kompresory z serii UP zalewane są standardowo olejem Ultra-Plus Coolant, który utrzymuje doskonałe właściwości przez 9000 przepracowanych godzin.

  Bardzo łatwy dostęp i przeglądy dopiero co 3000 godzin stanowią o niskich kosztach okresowych przeglądów.

  Standardowy okres gwarancyjny wynoszący rok czasu jest możliwy do przedłużenia na okres 5 lat przy zachowaniu serwisu Ingersoll-Rand

   

  Kompresor UP to :

  - Najcichszy w swojej klasie na rynku!
  - Standardowy DS osuszacz powietrza
  - Podwójna filtracja
  - Prosta instalacja
  - Łatwy dostęp do komponentów
  - Separator kondensatu oraz spust
  - Bypass do osuszacza