HAND
Hand posiada ponad 30 lat doświadczenia w dostarczaniu usług generujących oszczędności na każdym etapie produkcji. Naszą ofertę uzupełnia portfolio produktów z branż sprężonego powietrza i środków smarowniczych. To właśnie dzięki temu doświadczeniu jesteśmy gotowi wspierać Twoją firmę w kierunku skutecznego obniżania kosztów produkcji.

Szybki kontakt
Hand sp. z o.o. sp. k.
66-100 Sulechów
ul. Odrzańska 23b
Dział sprzedaży: 68 385 00 03, kompresor@kompresor.net.pl
Serwis kompresorów. 68 385 00 06, serw@kompresor.net.pl
Odwiedź naszą galerię
Odwiedź naszą galerię

O firmie, Produkty i rozwiązania, Serwis i wsparcie
techniczne
, Części i akcesoria, Ogłoszenia pracy
Mapa strony

Produkty i rozwiązania
« powrót
Dane techniczne
Od roku 1871 sprężarki firmy Ingersoll-Rand są cenione na wszystkich rynkach świata za swoją niezawodność. Seria UP została skonstruowana, aby sprostać trudnemu zadaniu, polegającemu na instalacji kompresora jak najbliżej stanowiska pracy. Eliminuje to straty wynikające z nieszczelności przewodów i rurociągów.  

Seria sprężarek UP jest na tyle innowacyjna, że zaowocowała czterema patentami
i charakteryzuje się następującymi zaletami:

 • cicha i spokojna praca - zastosowano wolnoobrotowy i wysoko wydajny stopień śrubowy oraz wolnoobrotowy silnik. Te dwa kluczowe elementy w połączeniu z dmuchawą odśrodkową w miejscu wentylatora oraz opatentowana osłona dĄwiękowa umożliwiają osiągnięcie bardzo niskiego poziomu hałasu w granicach 68 dBA.
 • wysoka efektywność i niezawodność - wykorzystano niskoobrotowy silnik (1500 obr./min), chroniąc łożyska przed przeciążeniem. Jednocześnie używamy w tym kompresorze stopnia śrubowego o doskonałych parametrach i wysokim współczynniku efektywności. To pozwala na długoletnią pracę urządzenia pomiędzy okresami wymiany łożysk. Krótkie drogi sprężonego powietrza w kompresorze oraz mniej połączeń powodują mniejsze straty ciśnienia.
 • krótszy czas na serwisowanie bądź naprawę - prosty i opatentowany system automatycznego i samoczynnego napinania pasa zębatego pozwala na skrócenie prac serwisowych. Łatwo dostępny element separatora i oleju pozwala na skrócenie prac o 25%. Nasz filtr wstępny pozwala na wydłużenie okresów między kolejnym czyszczeniem chłodnicy.
 • mniej połączeń - Ingersoll-Rand wyeliminował blisko 50% połączeń dzięki innowacyjnemu zintegrowaniu separatora z elementem sprężającym. Nowe zaprojektowani polepsza również wydajność redukując spadki ciśnień.

  Kompresor zawiera separator kondensatu, bypass z zaworem oraz filtr GP do 5 mikronów
  i spust kondensatu.

   

  Opcjonalnie dostępne elektroniczne sterowanie Intellisys


  Unowocześniona technologia
  przeniesienia napędu:

  • Jeden pas
  • Automatyczny naciąg
  • Długa żywotność
  • Niski poziom głośności
  • Osobna obudowa

  Wbudowany Pre-Filter:

  • Zabezpiecza maszynę przed cząstkami zanieczyszczeń z powietrza
  • Zab ez piecza przed blokowaniem chłodnicy
  • Łatwy do czyszczenia lub wymiany
  • Redukuje koszty serwisu

  Wszystkie kompresory z serii UP zalewane są standardowo olejem Ultra-Plus Coolant, który utrzymuje doskonałe właściwości przez 9000 przepracowanych godzin.

  Bardzo łatwy dostęp i przeglądy dopiero co 3000 godzin stanowią o niskich kosztach okresowych przeglądów.

  Standardowy okres gwarancyjny wynoszący rok czasu jest możliwy do przedłużenia na okres 5 lat przy zachowaniu serwisu Ingersoll-Rand

  Kompresor UP to :
  - Najcichszy w swojej klasie na rynku!
  - Standardowy DS osuszacz powietrza
  - Wstępny filtr powietrza General Purpose
  - Prosta instalacja
  - Łatwy dostęp do komponentów
  - Separator kondensatu oraz spust
  - Bypass do osuszacza